Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.

Taisyklės Suprantu

Sodinimas

Bijūnų sodinimo laikas.

Geriausias laikas bijūnų šaknų sodinimui- ruduo. Nuo seno esame įpratę, kad jau rugpjūtį galima dalinti bijūnus. Tačiau keičiasi laikai, keičiasi klimatas, ir geriausia yra žiūrėti, koks yra oras. Jei yra katršta ir sausa, geriau neskubėti ir palaukti bent iki rugsėjo. Dauguma naujų veislių atkeliauja spalio mėnesį, ir tai yra labai tinkamas laikas bijūnų sodinimui. Bijūnai geriausiai šaknijasi žemesnėje nei 10c temperatūroje, o ir rudenys dabar būna ilgi. Galima sodinti iki pat sušalant žemės paviršui, tinkamai pasodinti tikrai nesušals. Svarbiausia, kad šaknys būtų sveikos ir neperdžiūvusios.

Galima sodinti ir žiemos metu, jei dirva nėra labai šlapia ir yra laidi vandeniui. Žiemos metu ir pavasarį sodinamos šaknys turi būti laikytos šaltai ir prisitaikiusios prie žemos temperatūros. Šaknis su pradėjusiais augti ūgliais galima sodinti tik praėjus didesnių šalnų pavojui. Vėsiai laikytas šaknis pavasarį geriausia pasodinti kuo anksčiau.

 

Česnakų sodinimo laikas:

Nuo rugpjūčio iki įšalo.